امام خامنه ای مدظله العالی: شهدا خودشان گوهر گرانبهائى شدند و درخشیدند و خانواده‌هاى شهدا با رفتار خود، با ایمان خود، با صبورى خود، این گوهر درخشنده را در معرض دید همه قرار دادند
سرویس:  ایلام تاریخ انتشار: 11:51 - 1392/06/16 تعداد بازدید: 1400
کد خبر: 247

یادواره شهدای بی سیم چی در ایلام برگزار می شود ا

دبیر یادواره شهدای مخابراتی و بی سیم چی در ایلام، گفت: این یادواره با حضور خانواده های ۴۹ شهید بیسیم چی و عرصه مخابرات در مرکز این استان برگزار می شود.

سرهنگ شهرام هاشمی، دبیر یادواره شهدای مخابراتی و بی سیم چی، صبح امروز(16 شهریور) در گفت و گو با خبرنگار شاهد در ایلام، اظهار کرد: این یادواره 20 شهریور سال جاری و با سخنرانی دکتر کرمی راد در ایلام برگزار می‌شود.


وی، با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهم‌ترین هدف برگزاری این یادواره است، افزود: تاکنون 46 شهید سپاه پاسداران، یک شهید از مجموعه پست، 2 شهید از مجموعه مخابرات و در مجموع 49 نفر بی سیم چی در استان شناسایی شده‌ است.


دبیر یادواره شهدای مخابراتی و بیسیم چی در ایلام، به شناسایی تعداد 672 نفر از پیشکسوتان عرصه مخابرات اشاره کرد و یادآور شد: این یادواره با هدف بزرگداشت شهدای مخابراتی و بی‌سیم چی استان، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و تاکید بر اهمیت فناوری برگرفته از آرمان‌های دفاع مقدس در مقابله با جنگ نرم برگزار می‌شود.


هاشمی، با بیان اینکه شهیدان بی سیم چی و شرکت مخابرات در سخت ترین شرایط جنگ با خبرگی، حوصله و هنرمندانه برای خدا جانانه دفاع می کردند، گفت: امروز اقتدار ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدای 8 سال دفاع مقدس است و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، نقش به سزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد.


وی، تصریح کرد: با توجه به اینکه نخستین شهید استان ایلام (شهید شنبه‌ای) اولین مخابراتی به شمار می‌رود که مخابرات ساواک را جمع و به مخابرات سپاه انتقال داده لذا زمان برگزاری یادواره با سالگرد شهادت شهید شنبه‌ای مقارن شده است.


دبیر یادواره شهدای مخابراتی و بیسیم چی در ایلام، با اشاره به اینکه کلیه تمهیدات لازم برای برگزاری این یادواره اندیشیده شده است، خاطرنشان کرد: برای برگزار باشکوه این یادواره، تاکنون 8 جلسه با فرمانده سپاه استان و مسئولان شرکت‌های مخابرات، پست و ارتباطات و زیرساخت برگزار شده است.


فرم دریافت نظرات شما
 

پرتال جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگرنواندیش خدمتگزار
کانال تلگرامی
3